Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

Sveikas išmanusis lankytojau!

Išmaniam vartotojui turėtų būti svarbu, kaip kokybiškai naudotis interneto paslauga, ir kaip iš interneto išspausti viską, kas įmanoma, tai yra didžiausią greitį.

ŠVIESOLAIDINIS INTERNETAS

Norint pasiekti maksimalų galimą iki 1 Gb/s spartos šviesolaidinio interneto greitį namuose tiek įranga, tiek kiti veiksniai turi atitikti tam tikrus kriterijus. Toliau plačiau apie juos…

1. Maršrutizatoriaus ir įrenginio sujungimas laidu. Svarbu įsidėmėti, kad naudojantis belaidžiu internetu namuose pasiekti iki 1 Gb/s šviesoaidinio interneto greitį šiuo metu nėra įmanoma. Iki 1 Gb/s šviesolaidinio interneto greičiui pasiekti būtina sąlyga yra įrenginio ir maršrutizatoriaus sujungimas laidu.

2. Šviesolaidinio interneto greitis priklauso nuo naudojamų įrenginių. Pavyzdžiui, norint naudotis šiuo metu sparčiausiu Lietuvoje šviesolaidiniu internetu iki 1 Gb/s spartos, ne tik reikalinga užsisakyti tokį šviesolaidinio interneto planą pas savo ryšio teikėją, bet ir reikia turėti tam tinkamus įrenginius:

  • kompiuteris turi turėti atitinkamą, pakankamai galingą tinklo plokštę, kuri galėtų priimti iki 1 Gb/s šviesolaidinio interneto greitį bei reikalingas pakankamai galingas procesorius, kuris užtikrintų maksimalaus interneto greičio apdorojimo efektyvumą. Todėl renkantis kompiuterį svarbu atkreipti dėmesį į tinklo plokštės ir procesoriaus parametrus;
  • mobilusis telefonas ar planšetinis kompiuteris neturi integruotos tokios galingos tinklo plokštės bei procesoriaus, dėl šios priežasties Jūsų šviesolaidinio interneto greitis šiuose įrenginiuose bus atitinkamai pagal parametrus, pavyzdžiui, galimas priimamo belaidžio interneto greitis mobiliame įrenginyje svyruoja tarp šių maksimalios spartos ribų: iki 80 Mb/s – iki 150 Mb/s spartos.

3. Tiek belaidis, tiek šviesolaidinis internetas namuose priklauso nuo pasirinkto maršrutizatoriaus. Maršrutizatoriai yra skirtingo interneto srauto pralaidumo. Norint turėti šviesolaidinį internetą iki 1 Gb/s namuose svarbu, kad maršrutizatoriaus pralaidumas būtų taip pat iki 1 Gb/s. Todėl perkant ar nuomojantis maršrutizatorių iš interneto teikėjo ar jas parduodančių įmonių svarbu pasitikrinti jo parametrus ir interneto srauto pralaidumą.

4. Patikimiausia interneto greitį matuoti speedtest.net internetiniame puslapyje. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, iš kokio serverio ir į kokį serverį matuojate interneto greitį. Įmonės Besmegeniai klientai interneto greitį turėtų matuoti iš įmonės Besmegeniai serverio į įmonės Besmegeniai serverį. Kairėje pusėje serverį parenka automatiškai pagal Jūsų IP adresą, kurį matote po įmonės pavadinimu. O jeigu dešinėje pusėje matote, kad serveris parinktas kito Lietuvos ar užsienio teikėjo, tokiu atveju spauskite „pakeisti serverį“ (angl. „Change server“) ir pasirinkite UAB „Besmegeniai”.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad interneto greitis priklauso nuo daugybės faktorių ir tik juos atitinkant atsiranda galimybė pasiekti maksimalų šviesolaidinio interneto greitį namuose. Jeigu vis tik Jums nepavyksta pasiekti norimo greičio kviečiame susisiekti su mumis. Kontaktus rasite kontaktų skiltyje.

 

BELAIDIS INTERNETAS

Iškilo klausimas, o galbūt jau susidūrei su lėta belaidžio interneto sparta? Štai keletas patarimų, kaip jį pagerinti!

1. Nenaudok atsiuntimo programų (P2P). Jos suprogramuotos taip, kad siunčiamus duomenis siųstų maksimaliu greičiu. Tai gali paveikti interneto greitį ne tik Jūsų kompiuteryje, bet ir kituose įrenginiuose, kurie sujungti į belaidžio interneto tinklą namuose.

2. Perpildytas kanalas. Dažniausiai maršrutizatorius ryšio kanalą pasirenka automatiškai dėl šios priežasties vienas interneto ryšio kanalas gali būti apkrautas daugiau negu kiti. Tokiu atveju Jums tereikia išjungti maršrutizatorių, palaukti 5-10 sekundžių ir vėl jį įjungti. Tada maršrutizatorius pasirinks laisvą arba mažiausiai pajungtų įrenginių turintį kanalą. Pasitikrinti kanalą galite ir parsisiuntę programėlę „Wifi Analyzer“.

3. Rekomenduojame maršrutizatorių laikyti atviroje vietoje. Įdėjus įrenginį į spintą, patalpinus už stalo ar laikant garaže atsiranda barjerai, kurie trukdo interneto srautui judėti. Tokiu atveju rekomenduojama įrenginį laikyti ant stalo, stengiantis jam nesudaryti papildomų trukdžių. Geriausia laikyti pakėlus bent 20-30 cm nuo žemės bei padėti kambaryje, kuriame būnate dažniausiai. Nesudarant papildomų barjerų, tokių kaip spintų pertvaros, sienos, stiklas ir panašiai interneto srautas galės judėti greičiau, dėl šios priežasties galėsite naudotis spartesniu belaidžiu internetu namuose.

4. Namuose naudojami įrenginiai ir/ar buitinė technika gali turėti poveikį belaidžio interneto greičiui. Daug buitinės technikos modelių veikia 2.4 GHz diapazone, dažniausiai tame pačiame kaip ir belaidis namų internetas. Įjungti prietaisai sukelia trikdžius belaidžio interneto srautui dėl šios priežasties belaidžio interneto greitis gali sulėtėti. Stenkitės nedėti maršrutizatoriaus arti kitų įrenginių, tokių kaip televizorius, mikrobangų krosnelė, telefonas, kt. taip sudarant mažiau trikdžių belaidžiam namų internetui.

5. Įrenginys užkrėstas virusais. Itin svarbu kompiuteryje ir/ar kituose įrenginiuose, kuriuose naudojatės internetu, naudotis antivirusine programa, kadangi įrenginyje susikaupę virusai taip pat gali turėti stiprų poveikį belaidžio namų interneto greičiui.

6. Sujungti daugiau kaip 5 įrenginiai prie vieno maršrutizatoriaus. Sujungus per daug įrenginių prie vieno belaidžio namų interneto tinklo gali sulėtėti belaidžio interneto srautas, dėl nepakankamo interneto srauto dideliam skaičiui įrenginių. Rekomenduojame jungti iki 5 įrenginių, taip užtikrinamas optimalus belaidžio interneto veikimas namuose.

Įmonė Besmegeniai rekomenduoja!